מכתב תמיכה מאת איתי שיף, להקת בית הבובות

כשהייתי קטן, ראיתי תוכנית טלוויזיה, על שני חברים שלמדו יחד רפואה והפכו להיות רופאים מצליחים. ברגע של מחלוקת ביניהם, האחד שאל את השני "למה רצית להיות רופא בכלל? האם לא בכדי להציל חיים?!". בתוכנית הטלוויזיה שראיתי, השאלה הזו היית רטורית לחלוטין.

לצערי הרב מאוד, במדינת ישראל של שנת 2007 , התשובה היא אחרת.

בכל יום אנו קוראים בעיתון ורואים בחדשות מקרי עבריינות כאלו או אחרים. מחלקם אנחנו מזועזעים יותר ומחלקם פחות. המחנה המשותף הוא שרובם זוכים לטיפול.

כאדם אוהב חיות, כאדם שמאמין בכל נפשו, כי אכן הם החברים הטובים ביותר של האדם, אני רוצה לפנות אל כל קורא ושומע בבקשה גדולה לחתום על העצומה.

בעלי החיים חסרי פה, ממון או יחסי ציבור. הגופים הפועלים למענם עובדים בהתנדבות ומשקיעים את מיטב זמנם בעזרה והצלה של חברנו הטובים. המעט שאנו יכולים לעשות הוא להביא תמיכה. זה לא הרבה וזה עוזר.

בעלי ההחלטות הם נבחרי ציבור. אם נשמיע את קולנו חזק מספיק, לא תהיה להם ברירה אלא להקשיב!

אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לחברי הקבוצה על הצעדים הכל כך חשובים שהם עושים. עבודתכם היא עבודת קודש ואתם ראויים לכל הכבוד והערכה האפשריים. המשיכו כך.

אם הכתבה נגעה בכם כמו בי ואין לכם חיה על ארבע בבית, תחשבו על האפשרות לקפוץ לכלביה ולהביא חבר חדש. אני יכול להבטיח לכם, שזה יהיה החבר הכי טוב שתמצאו...

בתקווה רבה

איתי שיף, בית הבובות