לקט פסקי דין שנדונו בבתי משפט


"צוּוינו מלידה להגן על החלש, ובעלי-חיים הם חלשים. בעל-חיים ליד האדם הוא כילד, תמים וחסר-הגנה. התעללות בילד תזעזע אותנו וכן היא התעללות בחיה. החיה - כמוה כילד - הינה תמימה. אין היא מכירה ברוע ואין היא יודעת כיצד להתמודד עימו. החיה מתקשה להגן על עצמה מפני האדם, והמלחמה בין האדם לבין החיה היא מלחמה בין מי שאינם שווים. האדם מצווה איפוא להגן על החיה כחלק מן הציווי המוסרי להגן על החלש. מיצוות צער בעלי-חיים באה, איפוא, להגן על בעלי-החיים באשר הם, יצורים שהאלוהים נתן בהם נשמה. כל מי שאלוהים בלבבם, יעשו ככל שיוכלו - איש-איש ממקומו - כדי שהאדם לא יענה בעלי-חיים, לא יתאכזר אליהם ולא יתעלל בהם. ומליבו של האדם נחצבה ההלכה ונחוקו החוקים להגנת בעלי-החיים".

כב' השופט מ. חשין על תכלית החקיקה הנועדה להגן על בעלי החיים

 

בשנים האחרונות אנו עדים לאלימות גוברת והולכת כנגד החלשים שבינינו, בעלי החיים. התאכזרות כלפי בעלי החיים הפכה למכת המדינה. לפי נתונים סטטיסטיים, כ-85% מכלל התלונות המוגשות במשטרה נסגרות מסיבות אלו ואחרות. מיעוטן מגיע ללשכות התביעות או לפרקליטות, ומיעוטן של אלה מגיע אל בתי המשפט. גם בתיקים בהם מוגשים כתבי אישום, זוכים העבריינים לעיתים רבות, רבות מידי, לגזרי דין מקלים.
לפניכם מענה לשאילתות של ח"כ דב חנין לגבי סטטיסטיקת טיפול משטרתי בעבירות התעללות בבעלי חיים.
סטטיסטיקת טיפול בעבירות משנות 2007-2008
סטטיסטיקת טיפול בעבירות משנת 2006

אנחנו מאמינים שפרסום ברבים של פסקי דין שנדונו בבתי משפט בעבירות על חוק צער בעלי חיים יביא להעלאת המודעות בציבור, ויגביר פעילות הציבורית בדרישה מרשויות אכיפת החוק למצות דין כראוי עם מתאכזרים כלפי בעלי חיים.

להלן טבלה השוואתית של התיקים בנושא התעללות בבעלי חיים שנדונו בבתי המשפט בישראל ופורסמו במאגרים משפטיים ב-10 שנים האחרונות.

לעיון בטבלה לחצו כאן  

אם ידוע לכם על פסק דין או גזר דין שלא נמצא בטבלה, אנא שלחו אותו אלינו למייל: helpthepets@gmail.com