מכתב תמיכה מאת ריקי בליך

14/7/2007

שלום רב,

שמי ריקי בליך ואני שחקנית. לפני תקופה נתקלתי בעצומה נגד העברת סמכויות הפיקוח על וטרינרים עירוניים לידי משרד החקלאות ואני מעוניינת להביע כאן את תמיכתי הנלהבת.

כמו כל אדם שיש בו ולו מעט חמלה ולב, אני זוכרת היטב את הכתבות המתפרסמות מדי פעם בכלי התקשורת ומסקרות התנהגות בלתי אנושית אכזרית ומקוממת של וטרינרים עירוניים שרוצחים כלבים, מתעללים בהם ומחזיקים אותם בתנאים של הזנחה פושעת. אני מזועזעת מכך שנציגינו בשלטון, במקום לקחת לידיים את הנושא הזה ולדאוג לאכיפה מוגברת ולעונשים חריפים מאוד לאנשים שבמקצועם הם רופאים, אלו שאמורים לרפא ולהציל חיים - ובפועל רוצחים ומתעללים - מנסים לטרפד ולהגן על אותם פושעים ולחוקק תקנות שיגנו עליהם ויגבו את המעשים הנוראים שלהם.

אדם שמתעלל בחיה חסרת אונים שאין לה אפילו את היכולת לזעוק או להתלונן, או לנסות ולהתגונן, שבכוחו יש להכניע אותה לחלוטין ואין מי שיזעק את זעקתה - אדם כזה הוא נחות בעיניי אפילו מזה המכאיב לבני אדם. הוטרינרים האלו כופרים במקצועם בתפקידם ובשליחותם הציבוריים ומבצעים מעשים שהם בלתי חוקיים ומוסריים בעליל.

אני מבטיחה שאעשה כל שביכולתי למנוע העברה של חוק כזה או תקנות שיש בהן להקל את עונשם או למנוע מהם עונש. כאם גאה לכלבה וארבעה חתולים שיודעת כמה נפלאים עדינים אוהבים וחסרי אונים היצורים האלו, אני אעשה הכל כדי שהסמכות תישאר בידי המשטרה למצוא את הפושעים האומללים האלו, לעצור אותם ולתבוע את דמם וסבלם של היצורים שלא יכולים לצעוק בעצמם.

חיתמו על העצומה והחתימו את כל מי שאתם יכולים - מי שמזלזל בחיי בעלי החיים יזלזל גם בבני אדם. חברה נמדדת ביכולתה לעזור לחלשים שבתוכה, ומי חלש יותר מהם.

תודה גדולה,

ריקי בליך.